Sieviešu un bērnu darbs bieži nonāk bieži neatzītajos darba tirgos, kā prostitūcija. Prostitūcija daudziem ir tabu tēma, it īpaši, ja runa ir par satiksmi. Satiksme un komunikācija ir svarīgs aspekts, lai risinātu šo problems. Pasākumi un rezultāti attiecībā uz prostitūtu komunikāciju un satiksmi ir izpētīti ar dažādām valstīm, ieskaitot Latviju.Kopšu darba kampaņas iesaka dažādas aktivitātes, kuras var atbalstīt pantais, kuru ar mērķi izraisīt sabiedrības apziņas par šīs problematikas apgabalu. erotiskā masāža ietilpst darbības, informācijas veidošana, izglītojoši materiāli, semināri un citi aplenkuma pasākumi.
Katrai valstiji ir savi uzstādījumi attiecībā uz prostitūciju, tai skaitā Latvijā.Latvija dara visu iespējamo, lai cīnītos pret ļaunprātīgu izmantošanu. Sociālo vecāku komiteju izmantošana par peļņniecību tiek aizliegta valstī un tas ir kriminālos sodīts no 2010. gada. Valsts policija izmanto rūpīgu piesardzību attiecībā uz klientiem, kuri sazinās ar seksuāliem pakalpojumiem, lai mazinātu izplatītus izmantošanas gadījumus.
Sociālo iniciatīvu grupas arī izmanto, lai sekmētu notikušo pārmaiņu veicināšanu un prakses uzlabošanu. Piemēram, Latvijas kapela piedalījās starptautiskajā seminārā „Risinot darbu aiz robežām: prostitūcija”, kas notika Rīgā, lai izvirzītu attiecīgus jautājumus, rūpējoties par prostitūtu cienīgu satiksmi un sabiedrības nākotni. Tāpat darbinieki strādā kopā ar Valsts policiju, lai veiktu izmeklēšanas un vērstu sodīšanu pārkāpējiem, kas nodarbojas ar ļaunprātīgu izmantošanu.
Prostitūcija Latvijā var būt arī saistīta ar tūrismu un vērtīgo nonākšanu no citām valstīm, lai izmantotu pusaudžu meitenes pakalpojumiem. Valsts ir ņēmusi vērā šo problēmu un nesen veica plašu izmeklēšanu. Rezultātā tika apturēti vairāki seksuālo pakalpojumu sniedzēji, kas ļaunprātīgi izmantoja pusaudžus. Pēc viņu apturēšanas tika uzsākta izglītības kampaņa Latvijas pusaudžiem, kas norādīja, kādas briesmas rodas, cenšoties izmantot seksuālus pakalpojumus.
Kopšpilnieki arī izmanto citus līdzekļus, lai palīdzētu palēnināt un novērst sankcijas, piemēram, palīdzot iznīcināt korupciju un būtiski pasargājot sieviešu, bērnu un pusaudžu cilvēktiesības. Kopšu darbinieki aicina pabalstītas personas, kuras viņiem izmanto kriminālo sodu izpildei, lai cīnītos pret sankcijām. Szabīga izglītošana arī tiek izmantota kā veids, kā atbalstīt un veicināt sabiedrības izglītības līmeni par šīm jautājumu.
Kampaņa Pašpalīdzības asociācija izmanto pasākumus, lai atsevišķi, kā arī starpvalstu, avotos piesaistītu atbalstu. Projeti Pēdiņu bizness ar nolūku palīdzēt ieplešinātam tirgus daļu, lai cīnītos pret ļaunprātīgu izmantošanu, iesaista cilvēkos brīvprātīgo darbu. Pēdiņu bizness arī izmanto virtuālas informācijas sistēmas, lai nodrošinātu pantais tuvāko mediju iekļaušanu prostitūciju jautājumā.
Katru gadu ieplānotie semināri piesaista daudzzauda skaits cilvēku, jo tajos ir iesaistīti biedri, štatus un speciālisti. Universitātes un izglītības iestādes izmanto iespējas izglītošanas pasākumu veidošanā, kuņugaku izglītošanā un mācību mācību veidošajās koncepcijās, lai nodrošinātu ievērošanu un palīdzētu cīnīties pret prostitūciju.
Kopšu kampaņas ietver vairāk nekā 500 kopšu darbinieku, kas bija gatavi novērst izmantošanu, kuru rada prostitūcija. Kopšu darbinieki izmanto dažādas tehnikas, lai palielinātu sabiedrības izpratni par šīs problēmas dziļām saknēm un to, kā cilvēki, organizējot kontroli, var efektīvi iesaistīties šajā jautājumā. Kopšu darbinieki izmanto datu veidošanas metodes rezultātu uzlabošanai un atklāj modelus izmantošanas novēršanai.
Latvijas valsts drošības aģentūras veic stingru uzraudzību, lai noteiktu un novērstu visus pasākumus, kas veicinātu ļaunprātīgu izmantošanu. Komunikācijas un informācijas sistēmas tiek izmantotas kriminālsadarbībā, lai uzlabotu tiesisko ievērošanu prostitūtu atbrīvošanai no pods. Uzaicinātie viesi no citām valstīm tiek turēti uzmanīgā sekot informācijai par jaunāko problēmu, kas saistīta ar prostitūciju. Paralēli tam, izglītošanas un labdarības programmas tiek uzsākta valstī, lai atbalstītu piesegtu personu izglītošanu un iespēju iegūt jaunu darba vietu.
Latgales tertēra līderes izmanto mūsdienīgas tehnoloģijas, lai nodrošinātu kopienu cilvēku piesaisti pilsoņu tiesību aktivizācijai un kontrolei. Tais iegūst datus par veicinātāju, kas ir saistīti ar kādu no prostitūcijas jomām, un to, kā jaunās kontroles sistēmas varētu uzlabot tiesisko ievērošanu. Šie dati palīdz atpazīt ļaunprātīgu izmantošanu, zinot, kādiem veicinātājiem vajadzētu atrasties kontrolē un kuriem nav.
Šis pasākums ir veicina dažāda veida dialogu un izvērtēšana attiecībā uz Latvijas satiksmi un komunikāciju, izmantojot sociāla inovācijas metodes. Motīvi, kuri dominē Latvijas izglītošanas programmās, ir koncentrēti uz roku rokā strādāšanu sieviešu, bērnu un pusaudžu tiesību aizsardzībā un ļaunprātīgas izmantošanas iznīcināšanu ar tiesiskās sistēmas palīdzību.